Sport: Pozostałe, impreza dla rodziców z dziećmi, impreza plenerowa, impreza płatna, impreza otwarta

Green Tour: węgorzewskie opłotki

09 września 2018 od: 09:30 do 15:00
Węgorzewo, Węgorzewo, węgorzewski, warmińsko-mazurskie

Wpłaty dokonuje się w dniu wycieczki u organizatora
Miejsce: gmina Węgorzewo
Zapraszamy na cykl wycieczek rowerowych Green Tour.

Około 20 km. Trasa łatwa. Wyprawa wokół miasta w poszukiwaniu zapomnianych historii. 

− Węgorzewo zostało dotkliwie doświadczone przez konsekwencje zakończenia drugiej wojny światowej, mimo to nadal posiada wiele interesujących, a często tajemniczych miejsc, które skrywają się na obrzeżach miasta… − mówi dr Jerzy Marek Łapo, historyk, publicysta, kustosz Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, który pokieruje wyjazdem. − Kolumna Kalska, Góra Konopki, Cmentarz na Saksońskim Wzgórzu, droga do kościoła w Węgielsztynie przez środek jeziora. Wyprawa w poszukiwaniu zapomnianych historii i opowieści krew w żyłach mrożących, ale także okazja do podziwiania urokliwych krajobrazów północnych Mazur.

 

Terminarz Green Tourów:

17 czerwca Do Sztynortu

24 czerwca Do Radziej

2 września Nad Oświn

9 września Węgorzewskie opłotki

 

Zgłoszenia (najpóźniej na pięć dni przed terminem wycieczki) przyjmowane są w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Węgorzewie (ul. Turystyczna 13) w godz. 7.30-15.30; tel.: 87 428 52 34, 507 049 845; sport@umw.internetdsl.pl

*

Trasy rowerowe są niewątpliwymi skarbami Węgorzewa i okolic. Podróżując „na kółku”, jak to niegdyś mówili Mazurzy, urzeka nas mazurski krajobraz, a czasami sielskość i spokój prowincji. Zapatrzeni w „pasące” się bociany czy żurawie nie zawsze dostrzegamy pamiątki przeszłości – wielokrotnie intrygującej, barwnej, a zarazem skomplikowanej – jak na mazurskie pogranicze kulturowe przystało. 

(as/BP) 
Fot. Anna Styrańczak (BP/UM)

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl