Uroczystości: Świeckie, impreza darmowa, impreza plenerowa, impreza otwarta

Święto 11. Mazurskiego Pułku Artylerii. Zbiórka, defilada, pokaz sprzętu, dzień otwartych koszar

31 sierpnia 2017 od: 10:00 do 14:00
ul. Gen. J. Bema 7, Węgorzewo, węgorzewski, warmińsko-mazurskie
Wstęp wolny
Miejsce: plac apelowy 11. Mazurskiego Pułku Artylerii
Doroczne święto 11. Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie. Uroczysty apel rozpocznie się o godz. 11.00. Podczas zbiórki nastąpi przekazanie modułu ogniowego haubic samobieżnych 155 Krab z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Obrony Narodowej oraz wręczenie medali i odznaczeń.

Spotkanie na placu apelowym uatrakcyjni pokaz walki wręcz, defilada pododdziałów i występ zespołu muzycznego San Quentin zwycięzcy tegorocznego przeglądu zespołów rockowych zorganizowanego w ramach festiwalu Naturalnie Mazury. Tradycyjnie, jak na dzień otwartych koszar przystało, żołnierze zwiedzających ugoszczą czym chata bogata czyli najlepszą pod słońcem wojskową grochówką.

Dodajmy, że pasjonaci militariów po zakończeniu oficjalnej części zbiórki, słuchając San Quentin, będą mogli z bliska przyjrzeć się nowemu sprzętowi. Jak czytamy na internetowej stronie pułku, 14 nowych Krabów (wozy dowodzenia, wozy amunicyjne, wóz remontu uzbrojenia, na zdj.) dotarło do nas w ostatni lipcowy poranek prosto z Huty Stalowa Wola. Poza Krabami w całej okazałości zaprezentują się też Dany (armatohaubice), Langusty (wyrzutnie rakietowe) i wyrzutnie BM21, chętni będą mieli też rzadką okazję przymierzyć się do broni strzeleckiej i sprzętu obserwacyjnego.

1 września święta 11. MPA ciąg dalszy: zapraszamy na wieczór kabaretowy z udziałem Kabaretu Dworskiego oraz Krzysztofa Kowalewskiego. Szczegóły: http://wegorzewo.pl/wydarzenia/wydarzenie/3909/3909

Organizator: 11. Mazurski Pułk Artylerii

Strona 11. MPA: http://11pa.wp.mil.pl/pl/index.html 

(as/BP)
Fot. Archiwum 11. MPA w Węgorzewie

Zdjęcia:

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl