Koncerty: Muzyka poważna, impreza darmowa

Koncert Chopinowski: Szymon Nehring

19 października 2017 od: 19:00 do 21:00
ul. Gen. J. Bema 14, Węgorzewo, węgorzewski, warmińsko-mazurskie
Wstęp wolny
Miejsce: Węgorzewskie Centrum Kultury
Doroczny Koncert Chopinowski wyjątkowo odbędzie się w październiku (wcześniejsze edycje przy okazji listopadowego Narodowego Święta Niepodległości). Wydarzenie jest doskonałą okazją, by poznać twórczość ikony polskiej muzyki poważnej − Fryderyka Chopina oraz wybitnych pianistów znanych w kraju i na świecie, często laureatów Konkursu Chopinowskiego. Tym razem przed węgorzewską publicznością zaprezentuje się Szymon Nehring.

Szymon Nehring: zwycięzca wielu konkursów pianistycznych oraz finalista XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Pochodzi z Małopolski. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku pięciu lat, mając siedem lat zwyciężył w pierwszym międzynarodowym konkursie pianistycznym dla dzieci w Paryżu. Wychowanek Zespołu Szkół Muzycznych I stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie (2002–2008), absolwent Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Krakowie (2008–2014), obecnie student Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Stefana Wojtasa. Od 2008 stypendysta Małopolskiej Fundacji Stypendialnej „Sapere Auso”, a od 2010 Fundacji „Pro Musica Bona” oraz stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 2015 laureat stypendium Krystiana Zimermana

W 2015 r. Szymon Nehring odbył trasę koncertową wraz z orkiestrą Jerzego Maksymiuka Santander Orchestra, występując w wielu polskich salach koncertowych. W 2016 r. wziął udział w jubileuszowej XX edycji Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Warszawie. Zostając wyróżnionym w Konkursie Chopinowskim otrzymał możliwość zaproszeń na koncerty i recitale do wielu krajów świata. W 2016 r. w Żelazowej Woli koncertował w tradycyjnych recitalach Chopinowskich w domu urodzenia Fryderyka Chopina. Brał udział w: 71. Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju i 12. Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym "Chopin i jego Europa" w Warszawie. Współdziałał m.in. z kompozytorem i dyrygentem Krzysztofem Pendereckim przy nagrywaniu płyt z innymi współtwórcami (wg Wikipedii)

Organizator: Węgorzewskie Centrum Kultury

(as/BP)

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl