Kultura: Wystawa, impreza darmowa

Ćwierć wieku rylcem po stali. Wernisaż rytów Przemysława Krajewskiego

16 marca 2018 od: 13:00 do 15:00
Spytkowo 69, Spytkowo, Węgorzewo, węgorzewski, warmińsko-mazurskie
Wstęp wolny
Miejsce: Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie

Galeria na Śmieciach działająca w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie zaprasza na wernisaż prac Przemysława Krajewskiego, artysty rytownika, pracownika Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych SA.

Przemysław Krajewski jest absolwentem Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od wielu lat tworzy ryty zarówno do znaczków pocztowych, jak i specjalnych serii kolekcjonerskich banknotów. Jego małe-wielkie dzieła powstają w oparciu o wiele technik: druk wklęsły, wypukły, płaski. Ryty są rysunkami wgłębnymi wykonanymi za pomocą narzędzia (rylca) w twardym materiale. Krajewski jest laureatem wielu nagród, w tym m.in. za Najpiękniejszy Znaczek w kategorii techniki kombinacyjnej na 13. Konferencji Rządowych Wydawców Znaczków Pocztowych w Brazylii (I miejsce), za Najpiękniejszy Znaczek Rytowany Legiony Polskie (II miejsce), oraz za Najlepszy Znaczek w kategorii techniki kombinacyjnej na 16. Konferencji Rządowych Wydawców Znaczków Pocztowych w Berlinie za znaczek z serii Zabytkowe Organy w Polsce (I miejsce). W Galerii Zakładu będzie można podziwiać oryginały rytów oraz zaprojektowanych przez artystę znaczków, jak również ich wersje w większym formacie.

O nagrodzie za znaczek Legiony Polskie: https://www.pwpw.pl/Aktualnosci/2015/10/Rytownik_pwpw_z_nagroda_w.html

Wernisaż wystawy Ćwierć wieku rylcem po stali odbędzie się 16 marca o godz. 13.00, ekspozycję będzie można zwiedzać do 7 czerwca.

(as/BP) 

Załączniki:

Ulotka [678.75 KB]

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl