Międzynarodowy Jarmark Folkloru

Lokalizacja: warmińsko-mazurskie, pow. węgorzewski, gm. Węgorzewo, Węgorzewo, plac Wolności

Kategorie: Inne

Doroczna, największa taka impreza w regionie, organizowana pod koniec lipca lub na początku sierpnia w centrum Węgorzewa (na placu Wolności) przez węgorzewskie Muzeum Kultury Ludowej (jednostka Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego). 4-5 sierpnia 2018 r. odbędzie się 41. edycja Jarmarku.

W programie tradycyjnie targi sztuki ludowej i rękodzieła (w 2017 roku gościliśmy ponad 250 wystawców), koncerty zespołów folklorystycznych, kapel i solistów z Polski i z krajów ościennych, pokazy warsztatowe tradycyjnego rzemiosła, konkurs dla wystawców zrzeszonych w Stowarzyszeniu Twórców Ludowych, a także konsultacje merytoryczne dla zespołów i solistów.  

Niedołączną i jedną z najważniejszych części wydarzenia jest Przegląd Zespołów i Solistów Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Laureaci przeglądu reprezentują nasz region podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

40. Międzynarodowy Jarmark Folkloru Węgorzewo 2017 – szczegóły, wyniki przeglądu i konkursu dla wsytawców, bogata galeria zdjęć, filmik: http://wegorzewo.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/117853/jarmark_folkloru_tu_sie_obkupisz_posluchasz_ludowej_muzyki_na_zy  

 

Przedsięwzięcie pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina

Certyfikat Warmia Mazury Product 

Historia Jarmarku: http://leksykonkultury.ceik.eu/index.php/Jarmark_Folkloru_w_W%C4%99gorzewie 

 

Kalendarz imprez w gminie Węgorzewo na 2018 rok:

https://wegorzewo.pl/wydarzenia


(as/BP)
Fot. Anna Styrańczak, Karol Kładko (Biuro Promocji/Urząd Miejski w Węgorzewie)

Załączniki:

Plakat na 2018 rok [343.63 KB]

Zdjęcia:

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-jst.pl