OFERTA INWESTYCYJNA

Potencjał społeczno-gospodarczy Gminy Węgorzewo, atrakcyjne położenie, dobra infrastruktura komunikacyjna, jakość życia i zrównoważony rozwój są gwarancją satysfakcji dla tych, którzy właśnie tutaj planują rozwijać swój biznes. Podmiotom zainteresowanym ulokowaniem swojego kapitału na terenie gminy oferujemy wszelką pomoc podczas procesu inwestycyjnego. Dzięki profesjonalnej i szybkiej obsłudze, proces załatwiania formalności związanych z lokalizacją nowych inwestycji przebiega bardzo sprawnie. Gmina jest miejscem przyjaznym i otwartym zarówno na reinwestycje jak i nowy biznes.

Większość terenów inwestycyjnych przeznaczonych jest w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego gminy Węgorzewo pod usługi turystyczne z obiektami hotelowymi, w tym działka o powierzchni 16,36 ha położona nad jez. Mamry blisko plaży miejskiej, działka nad jez. Święcajty o pow. 6,21 ha oraz tereny o łącznej powierzchni powyżej 8 ha położone w południowej części miasta niedaleko drogi krajowej nr 63 nad jez. Święcajty.

Niewątpliwym atutem gminy Węgorzewo jest wydzielona Strefa obejmująca obszar z działkami od 0,2313 ha do 1,4497 ha powierzchni pod działalność usługowo-produkcyjną, pozwalająca przedsiębiorcom uzyskać zwolnienia z podatku w ramach tworzenia nowych miejsc pracy i pomocy de minimis.

Dodatkową korzyścią inwestycyjną występującą w gminie Węgorzewo jest możliwość uzyskania niższych stawek podatku od nieruchomości, dotyczących działalności gospodarczej na wniosek złożony do Rady Miejskiej w Węgorzewie, co czyni z gminy bardzo atrakcyjne miejsce.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom.pl