Bitwa na gitary czyli III Zimowy Turniej Rockowy i Amnestia z główną nagrodą

 (link otworzy duże zdjęcie)
Za nami III Zimowy Turniej Rockowy. 2 lutego w Węgorzewskim Centrum Kultury rywalizowało pięć formacji. Najwyższą nagrodę wywalczyła Amnestia − podczas występu gości z Olecka dom kultury drżał w posadach!  

@ Jesteśmy megaszczęśliwi i zmotywowani do dalszej pracy! Dzięki! Jak to napisał autor poniższej relacji [o wpisie na profilu Gmina Węgorzewo] "sypał się tynk i pękały szyby"! I o to chodzi! Gratulacje dla Bihot z Kętrzyna (II) i naszych ziomków z San Quentin (III)! Ogromne podziękowania dla naszych przyjaciół z Planety Małp za wsparcie i pomoc, pozdro chłopy! A my nie zwalniamy! Planujemy, knujemy i kombinujemy, żeby dla Was grać i dzielić się z Wami naszą muzyką! piszą muzycy z Amnestii na swoim fanpage'u na Facebooku.

I już wszystko wiadomo: drugie miejsce zajął młody (roczny staż) zespół Bihot z Kętrzyńskiego Centrum Kultury, bardzo obiecujący wokalnie, warsztatowo, a trzecie − grupa San Quentin działająca pod skrzydłami Klubu 11. Mazurskiego Pułku Artylerii. Warto wspomnieć także o niezwykłym Syndromie (Wieliczki, powiat olecki), którego styl gry jury uznało za zbyt odległy od rocka, ale wyraziło uznanie dla artystycznych poszukiwań. Był klimat i powiew wyjątkowo ciekawej alternatywy.  

@ Dla wyjaśnienia: jesteśmy zespołem rockowym, po prostu gramy rocka alternatywnego, a nie heavy metal czy punk rock :) Przyjechaliśmy na konkurs rockowy, ale głównie po to, by dać dobry koncert i to się udało. Dziękujemy za miłe przyjęcie i − co musimy podkreślić − świetną obsługę techniczną − czytamy w komentarzu Syndromu na FB. I potwierdzamy: dobry koncert naprawdę się udał! 

 

Organizator wydarzenia: Węgorzewskie Centrum Kultury

W komisji konkursowej zasiedli: Helena Błudzień, Krzysztof Bielaszka, Jerzy Dorosz; prowadzenie: Marta Korbus; obsługa techniczna: Tomasz Jewuła


(as/BP)
Fot. Anna Styrańczak (BP/UM) 

Opublikowano: 04 lutego 2018 12:12

Kategoria: Aktualności

III Zimowy Turniej Rockowy

Wyświetleń: 624

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-jst.pl