Sołtysi z gminy Węgorzewo wyróżnieni w wojewódzkich oraz krajowych obchodach Dnia Sołtysa!

 (link otworzy duże zdjęcie)
Samorządowy Dzień Sołtysa w Ostródzie (9 marca) przyniósł w tym roku miłą niespodziankę: wśród stu wyróżnionych przez marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Gustawa Marka Brzezina znalazła się Alicja Rymszewicz, sołtyska Trygortu.

Chciałabym serdecznie podziękować przede wszystkim mieszkańcom Trygortu − bez Waszego zaangażowania nie byłoby tego sukcesu. Słowa wdzięczności należą się również wszystkim sołtysom gminy Węgorzewo, bo to właśnie oni nominowali mnie do tego wyróżnienia. Dzięki! − pisze na fanpage'u sołetcwa Trygort Alicja Rymszewicz (na zdj. u dołu). Dołączamy do tych podziękowań i gratulujemy!

Dodajmy, że wyróżnienie marszałka to wyraz uznania dla aktywizacji lokalnej społeczności, inicjatyw na rzecz poprawy wizerunku wsi, ochrony dziedzictwa kulturowego i rozwoju wiejskiego krajobrazu.

Spotkanie w Ostródzie było okazją do wymiany doświadczeń i debaty. Wykład wygłosił prof. Stanisław Achremczyk z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (Wieś w kształtowaniu tożsamości narodowej i regionalnej). Spotkanie uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca Kortowo.

Gmina Węgorzewo była wywoływana także (dwukrotnie!) podczas Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa w podradomskiej Przysusze (11 marca). Medale Zasłużony dla rolnictwa odebrało 60 sołtysów z całej Polski, między innymi sołtysi Stulich − Marcin Furtak i Pereł − Edward Ożga.

W uroczystościach uczestniczył premier RP Mateusz Morawiecki, przedstawiciele parlamentu, samorządowcy i sołtysi z całej Polski. Panie Marcinie, Panie Edwardzie, gratulujemy!

(as/BP)
U góry: drugi i trzeci z lewej − sołtysi Edward Ożga i Marcin Furtak. Gratulacje składa premier Mateusz Morawiecki
Fot. http://www.echodnia.eu/, http://warmia.mazury.pl/

 

 

Opublikowano: 19 marca 2018 12:51

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 1414

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-jst.pl