XIV Półmaraton Węgorza i I Bieg Flagi Biało-Czerwonej. Najszybsi węgorzewianie: Anna Kuleszka i Marek Makowski

 (link otworzy duże zdjęcie)

Nasi wschodni sąsiedzi rozdzielili między sobą podium tegorocznego Półmaratonu Węgorza: pierwsze miejsca zajęli kolejno zawodnicy z Ukrainy, Białorusi i Rosji. Warto dodać, że poza reprezentantami tej części Europy gościliśmy biegaczy z całego świata, bo dołączyli do nas przebywający właśnie w Węgorzewie żołnierze Armii USA ze Stanów Zjednoczonych czy Londynu. Welcome to the Mazury! :) Łącznie na starcie półmaratonu i towarzyszącego mu biegu na 6,25 km stanęło ponad 400 zawodników.

Wśród węgorzewian najszybsi byli: Anna Kuleszka i Marek Makowski. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim zawodnikom, którzy dobiegli do mety − pokonać 21 kilometrów z haczykiem to jednak wyczyn.

XIV Półmaraton Węgorza odbył się we wtorek, 2 maja. Impreza przeszła do historii z nową trasą. Już nie ze Sztynortu, ale wprost z placu Wolności biegacze startowali kierując się ścieżką pieszo-rowerową do plaży miejskiej nad Mamrami, przez port, Ruską Wieś i na Zwierzyniecki Róg. Ci, których pytaliśmy o wrażenia, byli zachwyceni szlakiem.

− Malowniczy, urozmaicony, ciekawy! − mówił Władimir z Gusiewa (obwód kaliningradzki). − Jestem zachwycony nie tylko walorami trasy, ale i organizcją półmaratonu: wszystko gra jak w zegarku, impreza toczy się sprawnie, a przy tym wszyscy kapitalnie się bawią. Połączenie biegu dorosłych z zawodami dla dzieci to świetna idea! 

Wszystkie wyniki XIV Półmaratonu Węgorza i I Biegu Flagi Biało-Czerwonej: http://domtel-sport.pl/wyniki,zawody,4252

Półmaratonowi towarzyszyły: I Bieg Flagi Biało-Czerwonej na 6,25 km, Mistrzostwa 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, XXII Biegi Uliczne Mazury Cud Natury dla dzieci i młodzieży oraz festyn rekreacyjno-edukacyjny (w tym X Mazurski Festyn Ekologiczny Eko-Logika zorganizowany przez Mazurski Związek Międzygminny – Gospodarka Odpadami). W programie wydarzenia znalazł się także ceremoniał wojskowy związany z przypadającym 2 maja Dniem Flagi (z tej okazji członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Węgorzewie uczestnikom festynu na placu rozdawali chorągiewki).

Strona Półmaratonu Węgorza: http://www.polmaratonwegorza.pl/  

Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie, współorganizatorzy: 11. Mazurski Pułk Artylerii im. gen. J. Bema w Węgorzewie, Towarzystwo Sportowe Kormoran w Węgorzewie

(as/BP)
Fot. Anna Styrańczak (BP/UM)

Opublikowano: 03 maja 2018 00:51

Kategoria: Aktualności

XIV Półmaraton Węgorza i I Bieg Flagi Biało-Czerwonej

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 2775

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom.pl