Łącznik przy drodze wojewódzkiej w budowie. Jeszcze w tym roku pojedziemy na skróty

 (link otworzy duże zdjęcie)
Trwa budowa łącznika drogowego, który umożliwi kierowcom zjazd z wojewódzkiej "sześćset pięćdziesiątki" na ulicę Targową i Prusa w Węgorzewie.

Przypomnijmy: inwestycja ma pochłonąć bez mała 1,6 mln zł, wkład własny gminy wyniósł ok. 800 tys. zł. Ok. 800 tys. zł gmina Węgorzewo otrzymała w ramach Rządowego programu na rzecz rozwoju oraz konkurencyjności regionów poprzez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej. Długość zaprojektowanego odcinka wynosi ok. 142 m (z chodnikami po obu stronach, kanalizacją deszczową i oświetleniem).

– Inwestycja jest kontynuacją robót wykonanych w 2015 roku przy przebudowie drogi wojewódzkiej numer 650, w ramach których przygotowano zjazd w kierunku ulicy Prusa – mówi Robert Kozian, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miejskim w Węgorzewie.

Łącznik przy Prusa to jeszcze jeden obiekt, który ma ułatwić życie codzienne mieszkańcom naszej gminy: nic tak jak dobra komunikacja nie sprzyja rozwojowi gospodarki i turystyki. Im wygodniej będzie wszystkim dotrzeć do naszego miasteczka, tym lepiej.

– Ten niewielki, ale strategiczny fragment oraz wyremontowany w tym roku odcinek ulicy Teatralnej – to małe elementy większej układanki czyli w dalszej perspektywie trasy obwodowej. To początek „udrażniania” Węgorzewa – mówi burmistrz Węgorzewa Krzysztof Piwowarczyk.

(as/BP)
Na zdjęciu powyżej postępom prac przyglądają się: burmistrz Węgorzewa Krzysztof Piwowarczyk i Waldemar Ołyński, poselski asystent zaangażowany w działalność na rzecz uruchamiania kolejnych inwestycji w naszym regionie (m.in. w gminie Węgorzewo czy gminie Pozezdrze)
Fot. Anna Styrańczak (BP/UM)

Opublikowano: 24 września 2018 12:42

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 1432

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom.pl