Kolejne szkolenia w ramach projektu „J@ w Internecie” za nami!

 (link otworzy duże zdjęcie)

Z nami kolejne bezpłatne szkolenia realizowane przez Gminę Węgorzewo w ramach programu „J@ w Internecie. Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych”.


W środę (13 lutego)  szkolenie „Rodzic w Internecie” zakończyła pierwsza 12-osobowa grupa rodziców i opiekunów. Dwudniowe 12-godzinne szkolenie odbyło się w Szkole Podstawowej w Perłach, a poprowadził je trener Pan Remigiusz Kaczyński.

Podczas szkolenia w szeroki i różnorodny sposób podejmowane były kwestie bezpieczeństwa w sieci. Uczestnicy nauczyli się jak wychwytywać treści, które wpływają negatywnie na emocje czy psychikę dziecka, i jak na nie reagować. Otrzymali wskazówki, jak odróżnić treści legalne od nielegalnych, jak poruszać się w e-administracji, złożyć wniosek Rodzina 500+, założyć profil zaufany, czy konto w ePUAP. Trener szkolenia zwrócił uwagę na aspekty prowadzenia profilu w mediach społecznościowych i konieczność dbania o dobry wizerunek dziecka. Pokazał też, jak reagować na hejt, trolling i kradzież treści. Poruszone zostały też kwestie rozmów video, korzystania ze smartfonów, banków zdjęć/klipów/dźwięków, ochrony przed złośliwym oprogramowaniem i korzystania z narzędzi kontroli rodzicielskiej na komputerach i smartfonach.

 

Na zakończenie uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu. 

 

Wczoraj szkolenie „Rodzic w Internecie” rozpoczęła druga grupa rodziców/opiekunów, tym razem w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września w Radziejach.

 

A już jutro w Urzędzie Miejskim w Węgorzewie odbędzie się szkolenie „Rolnik w sieci”, przeznaczone dla rolników chcących nauczyć się m.in. jak wypełniać przez Internet wnioski o dotacje na swoją działalność, składać deklaracje podatkowe, jak korzystać z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego.

 

Szkolenia w ramach projektu "Ja w Internecie" współfinansowane są przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Działanie 3.1. „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”.


(Tekst: Renata Rogala, foto: Renata Rogala, Remigiusz Kaczyński)

Opublikowano: 15 lutego 2019 09:40

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 282

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-jst.pl