Ostatnie szkolenia w ramach projektu „J@ w Internecie” za nami!

 (link otworzy duże zdjęcie)

W kwietniu i w maju odbyły się ostatnie już bezpłatne szkolenia realizowane przez Gminę Węgorzewo w ramach projektu „J@ w Internecie. Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych”.

17 kwietnia br. trzydniowe  szkolenie „Rodzic w Internecie” zakończyła 12-osobowa grupa rodziców i opiekunów zorganizowana przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Węgorzewie.

W dniu wczorajszym (7 maja br.) certyfikaty otrzymali rodzice i opiekunowie ostatniej już grupy szkoleniowej zorganizowanej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie. Szkolenia „Rodzic w Internecie” prowadził  Pan Remigiusz Kaczyński.

Projekt „J@ w Internecie. Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych” współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Działanie 3.1. „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. Operatorem programu jest Fundacja LEGALNA KULTURA. Gmina otrzymała grant w wysokości 67 200,00 zł na realizację szkoleń dla mieszkańców gminy. W ramach projektu zrealizowano 10 szkoleń dla 120 osób z czterech obszarów tematycznych: „Rodzic w internecie”, „Moje finanse i transakcje w sieci”,  „Rolnik w sieci”, „Tworzę własną stronę internetową (blog)”.

W trakcie szkoleń instruktorzy wprowadzili uczestników w świat Internetu, pokazali, jak funkcjonują social media, jak korzystać z usług publicznych online (np. załatwić sprawy urzędowe, złożyć wniosek o dopłaty dla rolników czy 500 +), jak kontaktować się za pomocą Internetu. Uczestnicy zdobyli również wiedzę na temat tworzenia stron internetowych, prowadzenia bloga, wykorzystywania Internetu we własnym biznesie, ochrony dzieci przed niepożądanymi treściami.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu.

 

 (Tekst: Renata Rogala, foto: Renata Rogala, Remigiusz Kaczyński)

Opublikowano: 10 maja 2019 08:01

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 334

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-jst.pl