Strażacy w drodze do Francji

 (link otworzy duże zdjęcie)

Ekipa strażaków, którzy podjęli się próby zdobycia najwyższego szczytu Europy - Mont Blanc w charytatywnym celu, wyruszyli w swoją podróż w Alpy. Wczorajszy wieczór upłynął na przygotowaniach do wyjazdu, pakowaniu sprzętu i udzielaniu ostatnich wywiadów przed wyprawą. Strażacy wyruszyli z Krakowa i zapewne już dojechali do Francji, gdzie przed ostatecznym wejściem na Dach Europy będą aklimatyzować się na niecodziennej wysokości, wchodząc na lokalne szczyty. Atak szczytowy planowany jest 6 lipca.

Przypominamy, iż inicjatywa spotkała się z ogromną aprobatą środowiska strażaków. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej objął wyprawę swoim patronatem honorowym. Ekspedycję wspiera szereg sponsorów: Cellfast, E-Mundur, Supron1, KW PSP Olsztyn, Ośrodek wypoczynkowy Piękny Brzeg, Brubeck, Kadimex, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Pożarnictwa, Starostwo Powiatowe w Węgorzewie, Urząd Miejski w Węgorzewie, Nopex, Strefa998.pl, Urząd Gminy Kotuń. Dzięki sponsorom, podróżnicy mogli zakupić niezbędny sprzęt, a charytatywny cel wyprawy stał się możliwym do zrealizowania.

Wszystkich tych, którzy chcieliby śledzić wyprawę na Mont Blanc, zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku, gdzie znajdziecie codzienną relację ze wspinaczki.

Zapraszamy także do odwiedzenia kanału na Youtube, gdzie znajdziecie materiał filmowy po zakończeniu wyprawy.

Więcej na temat działalności fundacji oraz informacje, w jaki sposób można ją wesprzeć znajdziecie na  stronie.


Materiały prasowe Adriana Sochy. opr. Izabela Dołęga/ UM w Węgorzewie

Opublikowano: 02 lipca 2020 11:37

Kategoria: Aktualności

Filmy:

Wyświetleń: 175

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom.pl