Strażacy już na alpejskich szczytach

 (link otworzy duże zdjęcie)

Mł. asp. Adrian Socha, strażak Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie wraz z dwoma kolegami na początku lipca wyruszył na „Dach Europy”. Wyprawie przyświeca szczytny cel – zbiórka funduszy na rzecz Fundacji Dorastaj z Nami, która pomaga dzieciom bohaterów poległych lub poszkodowanych na służbie. 

Już za 2 dni zespół strażaków, którzy zorganizowali charytatywną wyprawę na Mont Blanc, rozpoczną wejście na sam szczyt. Wejście na wysokość ponad 4 tysięcy metrów nad poziomem morza wymaga odpowiedniego przygotowania. Czwartek upłynął pod znakiem aklimatyzacji do nowych warunków, ciśnienia innego niż na równinach i powietrza o mniejszej zawartości tlenu. Nasi dzielni bohaterowie zdobyli szczyt o wysokości ponad 3 tysięcy metrów i zatrzymali się w schronisku Alberta I. Nie zapomnieli jednak o swoich widzach i relację z dzisiejszej wspinaczki można zobaczyć na krótkim filmie od organizatorów (poniżej). Polecamy obejrzeć ze względu na wspaniałe widoki.

Przypomnijmy, że patronat honorowy nad charytatywną wyprawą na Mont Blanc objął m. in. burmistrz Węgorzewa Krzysztof Kołaszewski.


Fundacja Dorastaj z Nami

Pomaga dzieciom bohaterów poległych lub poszkodowanych na służbie. Buduje szacunek dla służb publicznych. Niesie pomoc psychologiczną dzieciom, które znalazły się w kryzysie. Zapewnia wykształcenie, finansując szkoły, studia, korepetycje i zajęcia pozalekcyjne. Pomaga młodym ludziom wejść na rynek pracy. Gwarantuje wsparcie doradcy edukacyjnego. Jest z podopiecznymi w ich codziennych zmaganiach, dając im nasz czas, radę i serce. Wspiera dzieci i młodzież dopóki się uczą – nawet do 25 roku życia.
Jak można wesprzeć podopiecznych fundacji? Więcej informacji na stronie: dorastajznami.org.

Informacja prasowa Adriana Sochy. Opr. Emilia Fedusio-Baran/UM w Węgorzewie 


Opublikowano: 03 lipca 2020 08:38

Kategoria: Aktualności

Filmy:

Wyświetleń: 187

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom.pl