Przyjdź do Furtaka na ziemniaka! Stulichy zapraszają na doroczne Wykopki u Sołtysa

 (link otworzy duże zdjęcie)

Miejsce: pole sołtysa Marcina Furtaka (za przystankiem autobusowym w prawo). Czas: 23 września, godz. 17.00-20.00. Akcja: zbieranie i pieczenie ziemniaków (wykopanych przez kopaczkę elewatorową Z-609), zabawy (stemple z ziemniaków, gry dla dzieci z animatorami), konkurs na najdłuższą obierkę, popularno-naukowy wykład na temat ziemniaków w historii i kulturze (dr Jerzy Marek Łapo, Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie), poczęstunek (kawa z mlekiem, bułki z serem i pasztetem oraz inne przysmaki), smażenie placków ziemniaczanych. Efekty specjalne: podkład muzyczny na biesiadną nutę w wykonaniu chóru Ojczyzna.

Jednym z nowych punktów programu będzie przegląd mody wykopkowej „z epoki” (PRL). Warto zatem zadbać o styl :) Sweter dziergany w "warkocz"? Flanelowa koszula w kratę zawiązana na biodrach? Dres z łatami na kolanach? Gumaki z filcowym wykończeniem? Zajrzyjmy do starych szkolnych zdjęć, poczujmy się jak na klasowym wyjeździe! Bawmy się!

Zapraszamy na doroczne Wykopki u Sołtysa. Organizatorzy zapewniają zdrową porcję ruchu na świeżym powietrzu, wspaniałej zabawy dla całej rodziny, wiedzy o historii i kulturze naszego regionu, pyszny (bo niewyszukany!) poczęstunek i niezapomnianą sentymentalną podróż w czasie!

Organizatorzy: Stulichańskie Stowarzyszenie Wspierania Sportów Konnych i Wodnych wraz ze społecznością wsi Stulichy, Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, parafia rzymsko-katolicka pw. św. ap. Piotra i Pawła w Węgorzewie


 Uwaga! W razie deszczu impreza zostanie przełożona na następny tydzień!

(as/BP)
Fot. Anna Styrańczak (BP/UM)

14316763_962577220536256_5611447227903506781_n.jpgOpublikowano: 16 września 2016 16:12

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 2205

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-jst.pl