Sport: Pozostałe, impreza darmowa, impreza plenerowa

Mazury MTB. Wyścig rowerowy Wyzwanie Mamerta

19 sierpnia 2018 od: 10:00 do 16:00
bulwar Loir et Cher, Węgorzewo, węgorzewski, warmińsko-mazurskie
Miejsce: Węgorzewo, Trygort
Kolejny z cyklu emocjonujących wyścigów rowerowych Mazury MTB, składających się na klasyfikację generalną. Wyzwanie Mamerta w Węgorzewie – startujemy z centrum miasta. Trasa prowadzić będzie ścieżką rowerową spod węgorzewskiej ekomariny przez Zwierzyniecki Róg do Góry Wiatrów w Trygorcie, następnie do Janówka i z powrotem do Węgorzewa ulicą Zamkową. 

Zawodników czeka klasyczny maraton na dużej rundzie. Trasa charakterystyczna dla gminy Węgorzewo: mnóstwo malowniczych widoków z panoramą Mamr i lasami na horyzoncie. Będzie szybko i dość łatwo, trasa stosunkowo płaska, prawie w całości poprowadzona po krętych szutrach. Kilka ciekawych odcinków leśnych po singlach i duktach leśnych Nadleśnictwa Borki.

Specyfikacja 1 rundy: ok. 25 km, ok. 260 metrów przewyższenia, sporo odcinków poprowadzonych po odcinkach szutrowych, podłoże dość suche, twarde.

Dystans PRO: 3 rundy (75 km)
Dystans Expert: 2 rundy (50 km)
Dystans Hobby: 1 runda (25 km)

Przebieg trasy (szczegółowo): start z centrum miasta Węgorzewa na bulwarze Loir et Cher, ulica Zamkowa, chodnik wzdłuż Zamkowej, ulica Przemysłowa, ulica Ofiar Katynia, odcinek ulicy Zesłańców Sybiru do skrzyżowania z ulicą Towarową, skręt w lewo w drogę polną, droga powiatowa do Ruskiej Wsi, skręt w lewo w teren leśny, po ok. 1 km powrót na drogę szutrową, wzdłuż jeziora Mamry, przed kempingiem Zwierzyniecki Róg skręt w teren leśny, za kempingiem powrót na drogę szutrową, ośrodek Góra Wiatrów, droga wojewódzka nr 650, przecięcie 650 i skręt w prawo w trasę Green Velo, po ok. 400 m skręt w lewo w drogę szutrową (w kierunku na Węgielsztyn), przecięcie torów kolejowych, skręt w prawo, odcinek drogi polnej do drogi szutrowej, Janówko, zjazd na teren kolei (wzdłuż nieużywanych torów do mostu kolejowego), tuż za mostem skręt w prawo, wzdłuż Węgorapy do chodnika przy Zamkowej, na wysokości targowiska miejskiego przecięcie Zamkowej, droga dojazdowa do Rodzinnych Ogródków Działkowych „Węgorapa”, alejka ROD do ulicy Portowej. Pętla zamyka się przy ekomarinie 

Komunikat zmianie ruchu. Utrudnienia w godzinach: 10.30-16.30

  • Odcinek drogi wojewódzkiej nr 650 na odcinku między rondem a Trygortem ruch odbywać się będzie wahadłowo

  • Odcinek drogi wojewódzkiej nr 650 na odcinku w mieście Węgorzewo (ul. Zamkowa)  ruch odbywać się będzie wahadłowo

  • Odcinek obu chodników po obu stronach ulicy Zamkowej ruch pieszy odbywać się będzie po drugiej stronie chodnika

  • Odcinki ulic Portowej, Przemysłowej, Ofiar Katynia, Zesłańców Sybiru i bulwaru Loir et Cher w Węgorzewie ruch odbywać się będzie wahadłowo

  • Odcinek drogi szutrowej Trygort – Węgielsztyn – Janówko ruch odbywać się będzie wahadłowo

    Przepraszamy za utrudnienia. Zmiany zapewnić mają bezpieczeństwo ruchu podczas realizacji wyścigu

Jak poprzednio, wyścigom MTB towarzyszyć będzie rywalizacja dzieci (zawodnicy w wieku od 1 do 13 lat) – Nickelodoen Race (udział bezpłatny!). Trasa wyścigów dla najmłodszych zlokalizowana zostanie przy ekomarinie.

Nickelodoen Race 1 (ok. 1200 metrów)

Nickelodeon Race 2 (ok. 2500 metrów)

Nickelodeon Race 3 (od 3 do 8 km)

 

 

Rejestracja zawodników, aktualności, regulamin: http://www.mazurymtb.pl/

Adres biura zawodów: ekomarina, bulwar Loir et Cher 4; 11-600 Węgorzewo

Organizator: Stowarzyszenie Luz Grupa w Mrągowie, współorganizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie 

(as/BP) 

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-jst.pl