Inne: impreza dla rodziców z dziećmi, impreza otwarta

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

14 stycznia 2018 od: 09:00 do 19:00
Węgorzewo, Węgorzewo, węgorzewski, warmińsko-mazurskie
Miejsce: Węgorzewo, Pozezdrze, Radzieje, Perły, Więcki, Węgorzewskie Centrum Kultury
Siema! Już w najbliższą niedzielę, 14 stycznia, 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Cel tej edycji największej kwesty w Polsce: wyrównanie szans w leczeniu noworodków, a więc doposażenie w sprzęt oddziałów noworodkowych naszych szpitali.

W powiecie węgorzewskim zbiórka pieniędzy będzie prowadzona w Węgorzewie, Pozezdrzu, Budrach, Radziejach, Olszewie Węgorzewskim i w Perłach (w godz. 8.30-14.00).

O godz. 9.00 na terenową integrację z warkotem silników w tle zaprasza ekipa Mazury 4x4 czyli specjaliści od przygód z off-road :) Zbiórka przed domem kultury, trasa przejazdu prowadzić będzie przez Ogonki, Świdry, Gizycko, Radzieje i Węgielsztyn. W Brzozowie uczestnicy wypadu rozgrzeją się przy ognisku z własnymi koszyczkami.

O godz. 16.00 w Węgorzewskim Centrum Kultury odbędzie się koncert i licytacja. Zagrają i zaśpiewają: Rozes Brodnica, Amnestia Olecko oraz laureaci konkursu piosenki retro I tak się trudno rozstać, który odbył się w WCK 24 listopada. Na scenie WCK zobaczymy też węgorzewskich fighterów z MMA Fight Clubu Węgorzewo, którzy, oczywiście, śpiewać nie będą, za to zaprezentują siłę, refleks i spryt.

Co będzie można między kolejnymi występami wylicytować? Zajrzyjmy do kartonu z gadżetami: koszulki, zegar, kubek, a nawet wdzianko dla małego berbecia  a wszystko z bajecznie barwnym logo WOŚP! Pod młotek pójdą też płyty z nagraniami koncertów podczas festiwalu Przystanek Woodstock i, uwaga, istne cacko (tylko dwa egzemplarze!): Nieoczywista układanka polska czyli książka, której autorki, Maja Kramer i Karolina Laube-Kramer, zmierzyły się z polskim widzeniem... nas samych i świata (trochę historii, trochę współczesności, duuużo dowcipu i dystansu). Wydawnictwo atrakcyjne i dla młodzieży, i dla dorosłych, idealne do wspólnego czytania. I z ostatniecj chwili: do wylicytowania Arriva dorzuca dorzuca dwa vouchery do wymiany na bilet miesięczny (normalny lub ulgowy) na dowolną trasę w ramach połączeń lokalnych!

Ok. godz. 18.00 spotkanie w WCK zakończy orkiestrowe "światełko do nieba" czyli krótki, ale bardzo efektowny, pokaz sztucznych ogni.

 

Przypomnijmy: w ubiegłym roku w powiecie węgorzewskim podczas finału WOŚP zebraliśmy ponad 22100 zł. Czy uda nam się zebrać tyle samo lub więcej? Mamy nadzieję, że tak. Każda złotówka jest ważna, bo ważny jest cel. 26. finał WOŚP dedykowany jest noworodkom (zbiórka na rzecz wyrównywania szans w ich leczeniu).

Dotychczas dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3844 urządzenia medyczne za łączną sumę 121 909 333,39 PLN. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, w razie potrzeby, liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów.

W efekcie 26. Finału WOŚP planowane są zakupy dla oddziałów podstawowych (tzw. oddziały I oraz II stopnia referencyjności). Fundacja planuje pozyskać dla nich m.in. stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, a także sprzęt diagnostyczny, jak chociażby specjalistyczne aparaty USG czy pulsoksymetry. (źródło: https://www.wosp.org.pl/final/26-final)


Sztab WOŚP w Węgorzewie

Węgorzewskie Centrum Kultury
ul. Gen. J. Bema 14, 11-600 Węgorzewo,
e-mail: wck@wegorzewo.p
tel.: 87 427 26 41 (Marta Korbus)

Strona WOŚP: https://www.wosp.org.pl/


(as/BP)
Fot. Anna Styrańczak (BP/UM)

26169946_1698910036796169_8633507878419106382_n.jpg

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-jst.pl