Koncerty: Pozostałe gatunki, impreza darmowa

Kaziuki nad Węgorapą

03 marca 2018 od: 15:00 do 20:00
ul. Gen. J. Bema 14, Węgorzewo, węgorzewski, warmińsko-mazurskie
Wstęp wolny
Miejsce: Węgorzewskie Centrum Kultury

Doroczne święto obowiązkowe dla wielbicieli kultury dawnych kresów wschodnich, wilniuckiej tradycji, rodzimego folkloru, dla wszystkich, których sercu bliska jest więź z Polakami zza naszej wschodniej granicy.

Kaziuki nad Węgorapą w Węgorzewskim Centrum Kultury to nie tylko muzyka (i czasem taniec), ale także dziedzictwo kulinarne, sztuka rękodzielnicza.

Wydarzenie rozpocznie się prelekcją Tradycje Jarmarków Kaziukowych wczoraj i dziś w sali kameralnej WCK. Zapraszamy na godz. 15.00.

Stały element Kaziuków to kiermasz, stoiska będą na parterze WCK od godz. 16.00. Pyszne sery, wędliny przygotowywane domowymi sposobami, a także koronki, ceramika, ozdoby wielkanocne − wszystko to będzie można kupić zanim rozpocznie się część artystyczna w sali widowiskowej (o godz. 17.00). 

Na scenie WCK zobaczymy i usłyszymy węgorzewskie chóry: Ojczyznę i Moderato, a także zespoły: Gniewkowian, Budzewiaków oraz gości z Litwy: grupy Harmonia z Mariampola i Czerwone Maki z Jawniun.

Organizatorzy wydarzenia: Gmina Węgorzewo, Węgorzewskie Centrum Kultury, Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, Samorząd Rejonu Wileńskiego

(as/BP)
Fot. Anna Styrańczak (BP/UM)

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-jst.pl